niedziela, 5 lutego 2017

Jodi Picoult "Świadectwo prawdy"

Bardzo lubię twórczość Jodi Picoult, choć jej książki poruszają trudne, dyskusyjne kwestie.
Dzięki moim bibliotekom miałam okazję przeczytać prawie wszystkie książki tej autorki,a ostatnio na półkach wypatrzyłam jeszcze jedną: "Świadectwo prawdy".


Akcja powieści rozgrywa się w Pensylwanii, na farmie amiszów.
Ponieważ już na samym początku zaintrygował mnie styl życia tej wspólnoty wyznaniowej, poszukałam w necie paru informacji na ten temat np: TU.
Dzięki tej wiedzy trochę łatwiej było mi wyobrazić sobie tę niecodzienną historię opisana w książce.

Pewnego ranka, w oborze na farmie amiszów znaleziono zwłoki noworodka. W wyniku dochodzenia policji o zabójstwo dziecka zostaje oskarżona 18-letnia amiszka Katie. Choć dziewczyna zdecydowanie temu zaprzecza wszelkie dowody świadczą o tym, że kilka godzin temu urodziła dziecko. Gdy okaże się, że zmarły noworodek jest jej synem Katie zostaje zatrzymana. Jej obrony podejmuje się adwokatka z wielkiego miasta Ellie, która jest jej daleką krewną. Zgodnie z postanowieniem sądu Ellie przenosi się na odciętą od świata farmę, aby sprawować pieczę nad swą klientką. Aby bronić dziewczyny w sądzie, musi wgłębić się w świat amiszów, poznać zasady ich życia. Przy okazji prawniczka poznaje także siebie, swoje potrzeby i pragnienia. Dlatego już po zakończeniu sprawy jej życie nie będzie takie same jak przedtem.

Książka jak to u Jodie Picoult ma dość zaskakujące zakończenie. Na szczęście tym razem szczęśliwe.
Zgłaszam ja do wyzwań WyPożyczoneCzytam, ile chcę.
1 komentarz:

  1. Uwielbiam twórczość Picoult i sięgam po nią w ciemno. Mam za sobą bodajże dziesięć powieści jej autorstwa i nadal mi mało... "Świadectwo prawdy" bardzo przypadło mi do gustu, bo to niezwykle intrygująca historia.

    OdpowiedzUsuń