środa, 28 czerwca 2017

Trzy książeczki o zwierzątkach

Książki o zwierzętach nigdy się Małemu nie znudzą. Oto co tym razem wybrał sobie w bibliotece.

Barbara Gawryluk
"Klinika Zdrowego Chomika - Bazylia"


Oboje uwielbiamy panią Barbarę Gawryluk. Mały już kojarzy, że to ta pani, która opisała przygody Kaktusa i Dżeka oraz przetłumaczyła z języka szwedzkiego Lassego i Maję.
Tym razem sięgnęliśmy po książkę "Klinika Zdrowego Chomika". To zbiór opowiadań, które łączy postać weterynarza. Pan Wojtek nie tylko leczy chore zwierzęta w gabinecie, ale także współtworzy radiową audycję, w której radzi słuchaczom, jak dbać o swoich pupili. Wyszperałam w internecie, że taka audycja, pod tym samym tytułem rzeczywiście jest nadawana na antenie Radia Kraków. A nakładem wydawnictwa Literatura ukazała się jeszcze jedna książka z tej serii pt "Pudełko pełna kotów".
Jak tylko trafi do naszej biblioteki, na pewno przeczytamy.

Iwona Czarkowska
"Kocia odkrywalnia tajemnic"

Bohaterami tej książeczki są 3 koty:
Mlekot, Mrukot i Myszkot, którzy w miasteczku Kocina Górna otworzyli biuro detektywistyczne KOT czyli Kocia Odkrywalnia Tajemnic. Ich klientami są nie tylko koty. Kocie trio rozwiązuje zagadkę  ducha z szafy Misia Zenona, pomaga dozorcy rozszyfrować tajemniczy list od kuzyna, odnajduje zegarową kukułkę, odkrywa tajemnicę zaginionego tramwaju. W sumie 8 pełnych humoru opowiadań, które czyta się bardzo przyjemnie.

Jan Grabowski
"Czarna owieczka"


I na koniec klasyka - książka, którą sama czytałam będąc niewiele starszą niż Mały. Dopiero teraz, po latach zrozumiałam,że jest to książka o tolerancji, o tym by akceptować drugą osobę taką jaką ona jest. Tak jak dwie małe Popiołkówny zaakceptowały owieczkę zachowującą się jak psiak.

Wszystkie trzy książki zgłaszamy do wyzwań WyPożyczoneCzytam, ile chcęPowrót do dzieciństwa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz