czwartek, 12 lipca 2018

Turystyczna Rodzinka

Od kilku lat PTTK organizuje konkurs dla rodzin pt. "Turystyczna Rodzinka".  Ponieważ bardzo lubimy podróżować w zeszłym roku postanowiliśmy po raz pierwszy wziąć w nim udział.

Co trzeba zrobić?
Po pierwsze wysłać zgłoszenie dostępne na stronie www.rodzina.pttk.pl.
Po drugie odbyć tylko 8 rodzinnych wycieczek z czego dwie muszą odbywać się po terenie najbliższej okolicy (gminie, powiatu), dwie na terenie województwa a pozostałe według uznania, ale na terenie Polski.
No i po trzecie pod koniec roku wysłać na adres zarządu PTTK album dokumentujący nasze wojaże.

Nasz zeszłoroczny album wyglądał tak:

Opisaliśmy w nim 16 wycieczek. Czasami podróżowaliśmy wszyscy razem, czasem - zwłaszcza w wakacje tata musiał pracować, wtedy zabieraliśmy ze sobą babcię, dziadka, a nawet sąsiadkę.
Nie wygraliśmy żadnej nagrody, ale po jakimś czasie nasz dzienniczek wrócił do nas a wraz z nim dyplom, odznaki Turystycznej Rodzinki, które z dumą nosimy oraz liczne materiały krajoznawcze,  które już nie raz nam się przydały.


Dzięki Turystycznym Rodzinkom miałam ogromną motywację, żeby stworzyć taki album, który jest dla nas fajną pamiątką.
W tym roku taki dzienniczek też powstanie, choć jeszcze nie wysłaliśmy naszego zgłoszenia (mamy czas do 15 sierpnia). Planujemy podróżować z chłopakami tak długo, aż sami nie uznają, że wyjazdy z rodzicami to obciach. Mamy też nadzieję, że już zaszczepiliśmy w nich miłość do gór, żeglarstwa i zwiedzania różnych zakątków naszego kraju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz