wtorek, 10 października 2017

Świstak zwany Gwizdkiem

Pani Barbara Gawryluk zdecydowanie należy do naszych ulubionych pisarek dla dzieci. I kiedy wydawało mi się, że przeczytaliśmy już wszystkie książki p. Barbary, które są w naszej bibliotece, okazało się że nie. Są jeszcze takie, które czytałam kiedyś Młodemu, a Mały ich nie zna. Ba, znalazłam nawet takie perełki, o których żadne z nas nie słyszało.


Gwizdek jest małym świstakiem, który z wraz z rodzicami, rodzeństwem i całą resztą licznych krewnych i znajomych zamieszkuje tatrzańskie okolice. Jak przystało na książkę dla dzieci cała rodzinka została obdarzona cechami ludzkimi. Gwizdek lubi się bawić, marudzi, gdy mama namawia go do spania oraz uczy się wielu przydatnych w życiu umiejętności.
Mały nie bardzo orientował się jak wyglądają świstaki, więc książeczki te okazały się dla niego kopalnią wiedzy o tych gryzoniach. Z uwagą słuchał historyjek, których dowiedział się, że świstaki przesypiają całą zimę, że stają słupka na czatach, że ich największym wrogiem jest orzeł. Próbowaliśmy też gwizdać jak świstaki.

Cała seria jest objęta patronatem Tatrzańskiego Parku Narodowego i składa się z czterech książeczek, po jednej na każdą porę roku. Niestety w naszej bibliotece dostępna jest tylko ta zimowa i letnia. Mamy nadzieję, że dwie pozostałe również uda nam się przeczytać.

Zgłaszamy je do wyzwania Powrót do dzieciństwa oraz WyPożyczone.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz