środa, 25 października 2017

Zaopiekuj się mną

Jakie książki najbardziej lubi czytać mój sześciolatek? Oczywiście te o zwierzętach.
Dlatego gdy widzi w bibliotece okładki z psimi mordkami, nigdy nie może się im oprzeć.


Książki z serii "Zaopiekuj się mną" to kilku rozdziałowe opowieści o dzieciach i ich zwierzakach. Jakiś czas temu mieliśmy już okazję czytać coś z tego cyklu. Teraz wypożyczyliśmy dwie.

"Medor najlepszy przyjaciel" to historia małego, nieśmiałego Mirka, który w prezencie gwiazdkowym dostaje jamniczka. Chłopiec wcale nie marzył o psie i początkowo wcale nie zamierza się z nim zaprzyjaźnić. To nie mieściło się w głowie mojego Małego - on, gdyby stał się posiadaczem szczeniaka byłby najszczęśliwszym dzieciakiem pod Słońcem. Na szczęście książkowy bohater szybko przekonuje się do psiaka i dzięki niemu szybko zyskuje przyjaciela w przedszkolu.

W drugiej książeczce "Azor i Azja czyli jak pies z kotem" poznajemy rodzeństwo Gabrysię i Feliksa. Starszy brat jest dumnym właścicielem spanielki Azji. Gabrysia marzy o kotku, który będzie tylko jej. Problem w tym, że Azja, podobnie jak bernardynka mojego brata nie cierpi kotów. Ale pewnego dnia suczka podczas spaceru znajduje porzuconego małego kotka, którym o dziwo zaczyna zajmować się jak własnym szczenięciem. 


Książki autorstwa Marzeny Kwietniewskiej - Talarczyk bardzo przypadły Małemu do gustu. Mnie urzekły również ilustracje Ewy Zabaryło - Dumy, które troszkę przypominają obrazki z kultowej serii o Martynce.Mały na pewno będzie polował w bibliotece na kolejne książki z tej serii - zwłaszcza, że nie pamięta już tych, które czytaliśmy w zeszłym roku.
Ja zgłaszam je do wyzwań: Powrót do dzieciństwa oraz WyPożyczone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz