piątek, 12 stycznia 2018

Nudzimisie

Nudzimisie to fantastyczne stworki, które pojawiają się w życiu dzieci, wtedy, gdy te przywołają je głośnym "nuuudzi miii sięęęę". Na co dzień żyją sobie w bajkowej krainie Nudzimisiów. Mieszkają w domkach, które wyrastają ze specjalnych sadzonek hodowanych przez ogrodnika Bartka. Kiedy są głodne udają się w kierunku wymyślacza śniadań lub talerzowców - roślin, na których w porze obiadowej dojrzewają pyszne dnia obiadowe. Kiedy chcą się napić korzystają ze źródełek lemoniadowych przepływających przez ich osadę lub z mlecznej fontanny, która stoi w centrum Nudzimisiowa. Odpoczywają w cieniu lizakowca - wielkiego drzewa, którego owocami są lizaki różnych kształtów i smaków. Wolny czas mija im na zabawie. Lubią kręcić się na drzewach karuzelowych, grać w piłkę samograjkę lub łapać skaczące jagody. W ich towarzystwie dzieci nigdy się nie nudzą.
Nic dziwnego, że Mały lubi słuchać nudzimisiowych historii. Jakiś czas temu udało nam się wypożyczyć i przeczytać trzy książeczki autorstwa Rafała Klimczaka: "Nudzimisie",w której na środku pokoju nudzącego się  Szymka pojawia się Hubek,  "Nudzimiesie i przyjaciele" - tu Nudzimisie rozprawiły się z groźnym potworem Łoskotem, który okazał się fantastycznym przyjacielem  oraz "Nudzimisie i przedszkolaki", w której te sympatyczne stworki odwiedzają przedszkole Szymka.


Więcej książek nie udało nam się dostać. Ale nie dawno do biblioteki dotarła jeszcze jedna pozycja "Baśnie z krainy Nudzimisiów".


 Książka ta składa się z 4 rozdziałów. Każdy z nich oprócz opowieści o tym co porabiają Nudzimisie zawiera także bajkę opowiadana przez jednego z bohaterów. A bajkach - królewna, smok, no i morał.Mały, mimo, że z reguły nie przepada za bajkami, tych słuchał z uwagą i nawet mu się podobały.
Jeśli w bibliotece pojawią się jeszcze jakieś nudzimisiowe książki na pewno wypożyczymy.

Książki zgłąszam do wyzwań: WyPożyczone oraz Dziecięce poczytania Bonusowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz