wtorek, 30 stycznia 2018

Opowiadania dla małych łobuziaków

Takim wspólnym tytułem określiłabym dwie książki Renaty Piątkowskiej "Opowiadania dla przedszkolaków"oraz "Opowiadania z piaskownicy". Czytałam je dawno temu Młodemu i wiedziałam, że Mały też będzie nimi zachwycony.Głównym bohaterem cyklu jest Tomek,typowy przedszkolak. Mieszka sobie gdzieś w Polsce z mamą, tatą, babcią i starszą siostrą Agnieszką (pełna rodzina jest dla Małego bardzo istotna).
Tomek sam opowiada o swoich przygodach, a każdy rozdział zaczyna od słów "Jak ja lubię..." lub "Jak a nie lubię...". Trzeba przyznać, że upodobania ma całkiem podobne jak Mały. Oboje nie lubią zupy jarzynowej, złych dni, nieobecności mamy w domu, złych snów i kupowania nowych butów. Uwielbiają natomiast jazdę tramwajem, chodzenie do kina, zabawę rycerzami, święta, mysz  wiele innych jakże ważnych dla kilkulatków spraw.A o czym opowiada Tomek?
O tym co się dzieje w przedszkolu i w domu, o tym kim chciałby zostać w przyszłości, o tym jak był chory, o tym co mu się śni na przedszkolnym leżakowaniu. Każdy rozdział to nowa przygoda, która może zdarzyć się w najzwyklejszy szary dzień, i która na pewno wywoła uśmiech na twarzy każdego kilkulatka.Książki zgłaszam do wyzwań: WyPożyczone oraz Dziecięce poczytania Bonusowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz