środa, 9 lipca 2014

Naklejanki dla maluchów

Mieliśmy iść do planetarium, ale nad naszym niebem przetaczają się burze. Siedzimy w domu i patrzymy na mokry świat za oknem. Wykorzystujemy wolny czas na robienie porządków i przeglądu zabawek. I tak wyszperaliśmy pokaźny stosik kolorowanek i naklejanek dla maluchów w wieku 2-3 lat. Część z nich Mały już wymęczył, inne przydadzą się na tę deszczową pogodę.

Ulubiona seria Małego to "Akademia malucha" wydawnictwa Olesiejuk. Mnie też się ona podoba. Książeczki mają po 14 kolorowych stron, na których trzeba coś pomalować lub nakleić. Zadania zostały tak skonstruowane, że zmuszają dziecko do myślenia. Na razie mamy 5 książeczek z tej serii: Zadania, Przeciwieństwa, Linie, Cyfry, Kształty, ale polujemy na następne.


Następna seria to książeczki, które kupowałam Małemu już jakiś czas temu. Były to jego pierwsze kolorowanki, na których uczył się jak działają kredki. Są to proste, wesołe obrazki do kolorowania, z naklejkami do każdego rysunku wydawnictwa AWM. Mały bardzo je lubił i mieliśmy więcej takich malowanek, ale za bardzo je wykończyliśmy.


Serię "Wesoły świat  malucha" wydawnictwa Aksjomat podarowała nam babcia. Tu z kolei nie ma kolorowanek a ciekawe zadania dla trzylatków. Są proste labirynty, rysowanie po śladzie, rozpoznawanie kolorów i kształtów, określanie stosunków przestrzennych i wiele innych ciekawych łamigłówek. Oczywiście są też naklejki i dlatego Mały bardzo lubi te książeczki.


"Maluszkowy świat" wydawnictwa "Zielona Sowa" to cykl, który zainteresuje już dwuletnie dzieci. Każda z książeczek ma swój temat przewodni - my mamy Dom, Ubrania i Kolory. Wyróżnia je to, że w każdej znajdują się króciutkie teksty do  czytania i omawiania z rodzicami. Pomagają dziecku poznawać najbliższe otoczenie i rozwijają słownictwo.

Książeczki wydawnictwa Wilga mają podobną formułę: trochę tekstu i fajne zadania.


 A tych nie lubimy. Książeczki "Akademia 2-latka" wydawnictwa Skrzat jako jedyne z tu przedstawionych nie mają obrazków z grubym konturem, przez co Małemu trudno je kolorować. Wydaje mi się, że maja też za dużo szczegółów jak na zadania dla najmłodszych dzieci.


A co robi Młody, gdy Mały maluje. Też ma swoją książkę. Parę dni temu wypatrzył sobie w księgarni ciekawą pozycję wydawnictwa Olejesiuk. Książka ma sporo stron i znajdują się w niej wykreślanki, labirynty, zagadki, quizy, propozycje zabaw słownych i takich na papierze. Dodatkowo kosztowała tylko 6,99zł więc jest naprawdę godna polecenia.


Mamy co robić, ale i tak czekamy na słońce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz